Degustace vína

Degustace vína je luxusní zpestření každé oslavy. Nenásilnou formou zaujmete všechny hosty. Degustace vín bude pro milovníky vína skvělý zážitek. A pevně věříme, že nejen pro ně. Jedná se o rituál, který dodá oslavě vznešený ráz.

Chcete-li své hosty skutečně překvapit,

sestavte si svou vlastní svatební degustaci vína. Degustovat se dá každé kvalitní víno. Vynikající bílá a červená vína, šumivá vína i champagne. Můžete si vybrat jaké druhy vín chcete degustovat. Od domácích vín, kde samozřejmě dominuje produkce z vinařské oblasti na jižní moravě. Z evropských vín jsou nejuznávanějšími vína z produkce jižních států jako je Itálie, Chorvatsko nebo Řecko. A samozřejmě vína Francouzská, kde kromě tradičních druhů jako Chardonnay nebo Savignon, lze udělat i ochutnávku zaměřenou na šumivá vína. Pro všechny kdo mají rádi sladší vína, se nabízí ochutnávka vín jihoamerických.

Degustace vína

Sami si zvolíte a sestavíte, co chcete degustovat a pro kolik lidí se degustace bude dělat. Doba trvání je dle domluvy a počtu hostů. Degustace je vedena profesionálem, který Vás a vaše hosty seznámí s kvalitními víny. Dozvíte se i další zajímavosti o pěstování, sklizni a výrobě vína.

Firmy, které degustace provádějí, samozřejmě zajistí veškeré potřebné vybavení. Degustace bude pro Vaše hosty příjemným zpestřením svatebního dne, kdy si na své přijdou jejich chuťové buňky.

Degustace vína

Existují dva druhy degustace vín. Volná degustace, kdy ochutnáváte vámi vybraná vína bez výkladu vinaře/sommeliéra. Druhým typem je řízená degustace s výkladem. Jako zážitek na svatbu samozřejmě doporučujeme  degustaci řízenou.

Zkušený sommeliér, který degustaci vede, vás s víny seznámí a naučí, jak správně degustovat. Dostanete informace, z jaké oblasti víno pochází, jak se vyrábí, při jaké teplotě víno skladovat. Samozřejmě budou zodpovězeny všechny vaše otázky. Připravte  se na několik podmínek správné degustace.  Před degustací, nebo v jejím průběhu, nesmíte kouřit, pít kávu nebo jíst ostrá jídla.

Mělo by se též dodržet správné pořadí degustace. S ochutnávkou byste měli začít u vín suchých, následuje polosuché, polosladké, sladké, případně šumivá vína.

Váš sommeliér vám vysvětlí, jak víno správně degustovat.

Dopřejte sobě i všem svatebčanům tento skvělý vinný zážitek, určitě nebudete litovat!

Degustace vína

 

Orientační cena pro 33osob 6vzorku na hlavu, sklo, sommelier, program na 2hodiny 15 500,- komplet

« »