Capoeira Show

Capoeira Show je strhující představení, které v sobě spojuje jedinečnou kombinaci bojového umění, tanečních a akrobatických prvků, doplněných identickou hudbou a zpěvem. Toto úchvatné představení zaujme na jakémkoliv firemním či rodinném večírku. Základem je takzvané jogo, což tanec ve dvojicích s bojovými prvky. Nechybí ani ukázka bojových duelů a akrobatická exhibice. Divácky vděčné je i vystoupení s tyčemi zvané Maculelé, což je simulace nácviku boje s mačetami.

Při atraktivním představení Capoeira Show nesmí chybět ani autentický zpěv za doprovodu originálních brazilských hudebních nástrojůjako je berimbau, madeiro nebo atabague. To dodává vystoupení báječný nádech exotiky a jedinečnosti. Pokud chcete hosty ještě více vtáhnout do děje, lze je přímo zapojit do nácviku Capoeiry.

Historie Capoeiry

Capoeira je obecně známá jako brazilské bojové umění, ale není to tak docela pravda. Její kořeny pochází z africké Angoly, odkud byli unášeni otroci. Capoeira původně sloužila jako obrana beze zbraní proti lupičům či násilníkům. Její kolébkou byl brazilský stát Bahia, což je převážně zemědělská oblast, kde dříve pracovalo velké množství afrických otroků. Vládnoucí třídou byla tvrdě potlačovaná, přesto si udržela mezi otroky oblibu a uchovala se i pro budoucí generace.

Od roku 1972 se Capoiera stala uznávaným bojovým uměním, které se stalo druhým nejpopulárnějším sportem Brazílie, hned za nedostižným fotbalem. Z Brazílie pak expandovala do celého světa, kde si našla velké množství fanoušků i aktivních sportovců.

Závěrem

Ač je Capoeira moderním bojovým uměním, nese si v sobě značné množství tradic a kulturního dědictví. Při vystoupení nechybí barvy, zpěv i originální hudba mísící se s bojovým uměním. To dodává  Capoeira Show punc jedinečnosti a všichni diváci si odnesou skvělý zážitek. Již mnohokrát se stalo, že toto představení bylo inspirací pro mnohé diváky. Ty pak začali Capoieru aktivně provozovat. Nyní máte skvělou možnost zažít tuto show na vlastní kůži, a možná se sami stanete aktivními sportovci, provozující toto legendární bojové umění rozvíjející jak fyzickou, tak i duševní stránku osobnosti.

 

Přehled všech vystoupení na Vaši svatbu zde:

« »